Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani    Fri Dec 31, 2010 11:18 pm

Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani - Islam Gjakova.netAkademia pedagogjike islame (Islamologisches Institut e.V.) është institucioni i parë arsimor i cili edhe në Gjermani ofron studimin e shkencave islame në gjuhën gjermane

Kjo akademia i është përkushtuar forcimit dhe studimit të disiplinave islame, filozofisë islame dhe dialogut ndër-fetar. Pedagogët dhe profesorët e Institutit janë ekspertë në shkencat e ndryshme islame. Akademia pedagogjike islame, organizatë e pavarura, ka për qëllim avancimin e studimeve islame në Gjermani. Administrata e Institutit islamik në vitin 2003 është vendosur në Vjenë, me vazhdimin e njëkohshëm të punës në Gjermani, e ndërkohë edhe në Zvicër. Mësimi zhvillohet të shtunave dhe të dielave, duke filluar nga ora 08.00. deri në 19.00. Kjo u mundëson të interesuarve të studiojnë jashtë angazhimeve të punës.
Deri më sot shume musliman dhe muslimane në Mynih kanë regjistruar këto studime, por një numër i vogël ia doli deri në fund.
Studimet në Akademinë pedagogjike islame zgjasin 4 semestra dhe përfaqësohen nga lëndët që studiohen në fakultetet e studimeve islame në botën islame: Tefsir, Hadith, Akide, Fikh, Usulu fikh, Sira etj. Drejtor i Akademisë është Dr. Amir M.A. Zaidan.
Në Austri të diplomuarit e këtyre akademive mësojnë edukimin fetar në shkollat fillore dhe të mesme. Ndërsa në Gjermani është ende duke u pritur leja për futjen e mësimit fetar në shkolla.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: