Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
0 Përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 0 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Debutimi i zonjës së parë të Turqisë me shami në qilimin e

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Debutimi i zonjës së parë të Turqisë me shami në qilimin e    Sat Oct 23, 2010 2:14 am

Debutimi i zonjës së parë të Turqisë me shami në qilimin e


Zonja e parë ('e mbuluar') turke, Hayrünnisa Gül, për herë të parë, pasi që presidenti Abdullah Gül vendosi të ri-pranojë procedurën e zakonshme të ceremonisë së mirëseardhjes, eci në qilimin e kuq, ku është nderuar nga pjesëtarët e gardës së nderit gjatë pritjes në Pallatin Presidencial Çankaya

Ndryshe nga procedura e zakonshme, zonja Gül, nuk ka ecur më parë në qilim të kuq, bashkë me burrin e saj, sepse zyrtarët e lartë ushtarak, kundërshtarë të shamisë, i janë shmangur kontaktit me të.

Megjithatë, ky veprim erdhi pas një atmosferë pozitive që është krijuar pas zbutjes së ndalimit të shamisë së kokës në universitete, dhe presidenti ka vendosur për t'i dhënë fund kësaj procedure të pazakontë. Zonja e parë u shfaq në qilim të kuq, bashkë me bashkëshortin e saj, ku pritën dhe përshëndetën presidentin gjerman Christian Wulff, i cili bashkë me bashkëshorten e tij, Bettino Wulff, vizitoi Turqinë.

Kohët e fundit, Presidenti Gül, gjithashtu ka vendosur t'i pranoj gjeneralët e lartë më 29 tetor në Ditën e Republikës, bashkë me gruan e tij, shamia e së cilës për ushtrinë është problematike, prej që Gül u nominua për president, tre vjet më parë.

Këtë vit, në krahasim me vitet tjera, presidenti Gül do të organizoj vetëm një ceremoni ku janë ftuar të gjithë duke përfshirë edhe gjeneralët e lartë, por kësaj radhe ai do të jetë në shoqërinë e zonjës së parë.

Partia kryesore opozitare, Partia popullore republikane (CHP), nuk është e kënaqur me mënyrën e organizimit të ceremonisë, dhe sipas kësaj partie, zonja e parë nuk mund të bart shaminë, sepse ceremonia zyrtare do të mbahet në lokalet shtetërore, ku bartja e saj është e ndaluar.

Si përgjigje ndaj kërkesave të fundit se presidenti ka ndërmend të "shkel ndalimin e mbajtjes së shamisë në institucionet shtetërore", ditën e hëne Zyra e presidentit ka publikuar dy fotografi nga arkivat e fotografive në të cilat dy ish-presidentë, Süleyman Demirel i Ahmet Necdet Sezer, përshëndeten me gratë me shamia gjatë ceremonisë në pallatin presidencial.www.islamgjakova.netMbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
Debutimi i zonjës së parë të Turqisë me shami në qilimin e
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: