Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Britani: Shkolla e parë për therjen e mishit hallall

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Britani: Shkolla e parë për therjen e mishit hallall   Sun Oct 31, 2010 4:39 am

Britani: Shkolla e parë për therjen e mishit hallallJanan Meat në bashkëpunim me NPD Services, për të parën herë, pritet ta hapin shkollën e parë ku do të mbahen kurse për mishtore dhe thertoret hallall

Të gjithë të interesuarit do të kenë mundësi të marrin pjesë në kurse për mishshitës dhe kasap, kujdes ndaj kafshëve, higjienën e ushqimit, sigurinë e shëndetin, dhe sistemin HACCP. Në West Midlands është ndërtuar kompleksi i destinuar për zbatimin në praktikë të njohurive të fituara.

Qendra e trajnimit do të pajiset me teknologjinë e lartë, ku do të instalohen 10 kamera CCTV në depo dhe vendtherrje, të cilat mundësojnë një rreth ideal për punë dhe ushtrime të kursantëve.

Qendra e trajnimit gjendet pranë thertores, linjës për prerje dhe shpërndarjes së mishit, që kursantëve u jep mundësinë t’i tregojnë aftësitë e tyre në mjedisin e përshtatshëm për punë.

Drejtori i kompanisë Janan Meat, Naved Syed shprehet i shqetësuar për mungesë të kualifikimit në industrinë e mishit sipas standardeve hallall, për këtë arsye investimin në një shkollë të tillë e sheh si platformë të nevojshme për t’i inkurajuar hallall industritë që të investojnë në fuqitë e tyre punëtore për t’i përmbushur kërkesat në rritje për mish hallall, bënë të ditur Agjenicioni për certifikim të kualiteteve hallall.[b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
Britani: Shkolla e parë për therjen e mishit hallall
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: