Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Në qarkullim kanali i parë islam në gjuhën italiane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Në qarkullim kanali i parë islam në gjuhën italiane    Fri Dec 31, 2010 11:06 pm

Në qarkullim kanali i parë islam në gjuhën italiane - Islam Gjakova.netKy kanal televiziv do të mbulojë të gjitha lajmet info dhe ngjarjet përkatëse në lidhje me pakicën myslimane të Italisë dhe në lidhje me aktivitetet e qendrave islamike të rajoneve të ndryshme në këtë vend

Hamze Rikardo, përgjegjës për informim i Unionit të Pakicave Myslimane të Italisë, në lidhje me këtë është shprehur: “Ky union ka vendosur që selia e transmetimit të këtij kanali televiziv të jetë në kryeqytetin e Italisë, në Romë, dhe qysh tash kanë filluar analizat dhe studimet për të siguruar shpenzimet e transmetimit të programeve të këtij kanali televiziv si dhe për sigurimin e të ardhurave të personelit të këtij kanali televiziv”.

Ai ka shtuar: “Unioni i Pakicave Myslimane të Italisë u ka dërguar letër drejtuesve të gjitha qendrave islamike në këtë vend dhe ka kërkuar prej tyre që të japin propozimet dhe sugjerimet si dhe pikëpamjet e tyre në lidhje me këtë kanal televiziv dhe programet që do të transmetohen”.

Ai, më tutje, ka sqaruar: “Duke pasur parasysh se shumica e myslimanëve të Italisë janë emigrantë të cilët nuk dinë shumë mirë të lexojnë në gjuhën italiane, Unioni i Pakicave Myslimane të Italisë ka vendosur të përqendrohet më shumë në mediet vizive”.

Në vazhdim ai ka thënë: “Ky kanal televiziv për mbulimin e lajmeve, do të ketë disa gazetarë në tërë Italinë dhe, përveç kësaj, do të jetë nikoqir i personaliteteve të dalluara myslimane.”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
Në qarkullim kanali i parë islam në gjuhën italiane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: