Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zëri Islam


 
ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_lcapTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Voting_barTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_rcap 
abdullahemin-besnikmumin (30)
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_lcapTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Voting_barTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_rcap 
Mustaf (16)
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_lcapTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Voting_barTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_rcap 
Armendi (15)
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_lcapTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Voting_barTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_rcap 
arbnora (13)
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_lcapTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Voting_barTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_rcap 
antimunafikun (9)
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_lcapTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Voting_barTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_rcap 
albert (3)
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_lcapTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Voting_barTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_rcap 
fatlume neziri (3)
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_lcapTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Voting_barTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_rcap 
Ardita (1)
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_lcapTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Voting_barTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_rcap 
Muhamedin.K (1)
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_lcapTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Voting_barTeoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Vote_rcap 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Icon_minitimeWed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 30 më Mon Sep 20, 2021 3:12 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Labels=0
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
Kujtimi


Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 31
Location : Prizren

Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Empty
MesazhTitulli: Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit   Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit Icon_minitimeWed Jan 05, 2011 1:43 am

Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit

Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit 200-150_1293699603

Një grup arkeologësh izraelitë bëri të ditur se ka gjetur provat e para për ekzistencën e një njeriu modern në kohët e lashta, teori që mund të hedhë poshtë të gjitha spekulimet për prejardhjen e homo sapiensit.

Lajmi i publikuar në një të përditshme lokale izraelite, është veçanërisht i gëzueshëm për botën islame dhe Vatikanin, pasi ato kundërshtojnë fuqimisht çdo teori të evolucionit.

Një grup i Universitetit të Tel Avivit ishte duke gërmuar në qendrën e Izraelit, kur zbuloi në një shpellë mbetjet e njerëzve të lashtë pothuajse 400 mijë vjet, të cilit kishin një pamje pothuajse identike me njeriun e sotëm.

Përpara këtij zbulimi, njeriu më i vjetër i gjendur daton dy herë më i ri, rreth 200 mijë vjet më parë. “Është shumë emocionuese të mbërrish në këtë përfundim”, deklaroi arkeologu Avi Gopher, i cili ekzaminoi rezet X dhe skanimet e avancuara që kanë si qëllim të zbulojnë moshën e zbulimeve nga gërmimet.

”Është e qartë që kërkime të reja duhet të bëhen për të verifikuar gjithçka, por nëse ajo që ne mendojmë është e vërtetë, atëherë do të hedhë poshtë të gjithë teoritë ekzistuese për evolucionin”, theksoi Gopher.

Sipas teorisë së pranuar shkencore, njerëzit e parë modernë migruan nga Afrika në kontinentet e tjera. Nëse teoria e arkeologëve izraelitë do të vërtetohet, atëherë bota shkencore do të jetë e detyruar të pranojë se njerëzit e parë kanë jetuar pikërisht në Izrael. /albeu/
www.islamgjakova.net
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zeri-islam.albanianforum.net
 
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» enis rama , njeriu i fundit ne xhennet
» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: