Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zëri Islam


 
ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_lcapTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Voting_barTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_rcap 
abdullahemin-besnikmumin (30)
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_lcapTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Voting_barTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_rcap 
Mustaf (16)
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_lcapTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Voting_barTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_rcap 
Armendi (15)
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_lcapTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Voting_barTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_rcap 
arbnora (13)
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_lcapTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Voting_barTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_rcap 
antimunafikun (9)
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_lcapTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Voting_barTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_rcap 
albert (3)
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_lcapTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Voting_barTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_rcap 
fatlume neziri (3)
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_lcapTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Voting_barTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_rcap 
Ardita (1)
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_lcapTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Voting_barTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_rcap 
Muhamedin.K (1)
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_lcapTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Voting_barTë diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Vote_rcap 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Icon_minitimeWed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 30 më Mon Sep 20, 2021 3:12 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Labels=0
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
Kujtimi


Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 31
Location : Prizren

Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Empty
MesazhTitulli: Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani    Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:18 pm

Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani - Islam Gjakova.net

Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani 200-150_1293799394

Akademia pedagogjike islame (Islamologisches Institut e.V.) është institucioni i parë arsimor i cili edhe në Gjermani ofron studimin e shkencave islame në gjuhën gjermane

Kjo akademia i është përkushtuar forcimit dhe studimit të disiplinave islame, filozofisë islame dhe dialogut ndër-fetar. Pedagogët dhe profesorët e Institutit janë ekspertë në shkencat e ndryshme islame. Akademia pedagogjike islame, organizatë e pavarura, ka për qëllim avancimin e studimeve islame në Gjermani. Administrata e Institutit islamik në vitin 2003 është vendosur në Vjenë, me vazhdimin e njëkohshëm të punës në Gjermani, e ndërkohë edhe në Zvicër. Mësimi zhvillohet të shtunave dhe të dielave, duke filluar nga ora 08.00. deri në 19.00. Kjo u mundëson të interesuarve të studiojnë jashtë angazhimeve të punës.
Deri më sot shume musliman dhe muslimane në Mynih kanë regjistruar këto studime, por një numër i vogël ia doli deri në fund.
Studimet në Akademinë pedagogjike islame zgjasin 4 semestra dhe përfaqësohen nga lëndët që studiohen në fakultetet e studimeve islame në botën islame: Tefsir, Hadith, Akide, Fikh, Usulu fikh, Sira etj. Drejtor i Akademisë është Dr. Amir M.A. Zaidan.
Në Austri të diplomuarit e këtyre akademive mësojnë edukimin fetar në shkollat fillore dhe të mesme. Ndërsa në Gjermani është ende duke u pritur leja për futjen e mësimit fetar në shkolla.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zeri-islam.albanianforum.net
 
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Debutimi i zonjës së parë të Turqisë me shami në qilimin e
» Xhamia e parë në Arktik
» Britani: Shkolla e parë për therjen e mishit hallall
» Në qarkullim kanali i parë islam në gjuhën italiane
» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: