Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.

Zëri Islam - Portali 
ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.

Filmi i Jusufit a.s.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht:
:: Harrova fjalkalimin
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Forumi Rinor - Portali Icon_minitimeWed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi
Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit

Forumi Rinor - Portali 200-150_1293699603

Një grup arkeologësh izraelitë bëri të ditur se ka gjetur provat e para për ekzistencën e një njeriu modern në kohët e lashta, teori që mund të hedhë poshtë të gjitha spekulimet për prejardhjen e homo sapiensit.

Lajmi i publikuar në një të përditshme …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Hadithi i dites
Forumi Rinor - Portali Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

Islam Gjakova.net
KBIGJ
“Nuk është prej nesh ai që nuk i mëshiron të rinjtë dhe që nuk i respekton të moshuarit nga mesi ynë; nuk është prej nesh as ai që nuk këshillon për të mirë dhe që nuk ndalon nga e keqja!” (Tirmidhiu)


Komentet: 0
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Forumi Rinor - Portali Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi
Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani - Islam Gjakova.net

Forumi Rinor - Portali 200-150_1293799394

Akademia pedagogjike islame (Islamologisches Institut e.V.) është institucioni i parë arsimor i cili edhe në Gjermani ofron studimin e shkencave islame në gjuhën gjermane

Kjo akademia i është përkushtuar forcimit dhe studimit të …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Prodhohet qilimi ortopedik për falje të namazit
Forumi Rinor - Portali Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:16 pm nga Kujtimi
Prodhohet qilimi ortopedik për falje të namazit - Islam Gjakova.net

Forumi Rinor - Portali 200-150_1293792717

Namazi është veprim gjatë të cilit kërkohen edhe lëvizjet fizike. Prandaj personat që kanë probleme me shpinë dhe gjunjë, ritualet e përditshme për te shndërrohen në përvojë të dhimbshme

Por, tani edhe për këtë problem është gjetur një …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Në qarkullim kanali i parë islam në gjuhën italiane
Forumi Rinor - Portali Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:06 pm nga Kujtimi
Në qarkullim kanali i parë islam në gjuhën italiane - Islam Gjakova.net

Forumi Rinor - Portali 200-150_1293786791

Ky kanal televiziv do të mbulojë të gjitha lajmet info dhe ngjarjet përkatëse në lidhje me pakicën myslimane të Italisë dhe në lidhje me aktivitetet e qendrave islamike të rajoneve të ndryshme në këtë vend

Hamze Rikardo, përgjegjës për …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin
Forumi Rinor - Portali Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:04 pm nga Kujtimi
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin - Islam Gjakova.net

Forumi Rinor - Portali 200-150_1293786478

Një studim i realizuar në Angli tregoi se gjatë dhjetë viteve të fundit 100 mijë persona kanë zgjedhur fenë Islame.

Sipas studimit të zhvilluar nga grupi “Faith Matters”(Çështjet e besimit) bëhet e ditur se këtë vit 5 200 anglezë u kthyen në …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion
Forumi Rinor - Portali Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:02 pm nga Kujtimi
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion - Islam Gjakova.net

Forumi Rinor - Portali 200-150_1293714570

Nga viti 2001, numri i popullsisë muslimane në Britaninë e Madhe është rritur prej 1.65 milion në 2.87 milion, thonë studiuesit

Çfarë do të thotë kjo për Britaninë liberale?

Në ‘Daily Telegraph’ qëndrojnë statistikat e …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë"
Forumi Rinor - Portali Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 10:59 pm nga Kujtimi
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" - Islam Gjakova.net

Forumi Rinor - Portali 200-150_1293712603

Sipas të gjitha gjasave shkolla krishtere në Blackurn do të merret nga xhamia, pasi bëhet e ditur se 95 për qind e nxënësve janë musliman

Ky rasti konsiderohet si i parë i këtij lloji në Britaninë e Madhe.

Zyrtarët e Kishës …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit
Forumi Rinor - Portali Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 10:56 pm nga Kujtimi


Forumi Rinor - Portali 200-150_1293710075

Gjatë hapjes së garave të 32-ta të lexuesve të Kur'anit në Meke, ministri për çështjet islame dhe vakëfeve, Salah El-Sheikh, theksoi rolin e Kur'anit në unifikimin e Umetit Islam dhe bëri thirrje për përpjekje më të mëdha që mesazhi Kur'anor të përhapet në të gjithë botën

"Detyra e muslimanëve është ta …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Njeriu i fundit ne Xhennet