Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion    Fri Dec 31, 2010 11:02 pm

Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion - Islam Gjakova.netNga viti 2001, numri i popullsisë muslimane në Britaninë e Madhe është rritur prej 1.65 milion në 2.87 milion, thonë studiuesit

Çfarë do të thotë kjo për Britaninë liberale?

Në ‘Daily Telegraph’ qëndrojnë statistikat e jashtëzakonshme të cilat i ka publikuar ‘Pew Forum’ për religjionin dhe jetën publike, ku është llogaritur se në Britani ka 2.869.000 musliman, gjë që paraqet një rritje prej 74% krahasuar me shifrat e mëparshme të regjistrimit nga viti 2001, ku kjo shifër ishte 1.647.000. Nuk ka statistika demografike që janë të besueshme në kohën e kufijve të hapur, por zgjerimi i tillë është pa presedan.

Shifra prej 2.870.000 për herë të parë u botua në shtator nga Pew-i, duke shpallur raportin për rrjetet muslimane dhe lëvizjet e Evropës perëndimore. Materiali për Islamin i Britanisë së Madhe në vitin 2010 është fascinant, shifrat prej 2.869.000 është e barabartë me 4,6% të popullsisë, që do të thotë se Britania e Madhe është e tretë për nga shumica e komunitetit muslimane në kontinent, menjëherë pas Gjermanisë (4.119.000) dhe Francës (3.574.000).

Sipas përqindjeve, Britani e Madhe është në vendin e nëntë pas Belgjikës (6.0%), Francës, Austrisë dhe Zvicrës (5,7%), Holandës (5.5%), Gjermanisë (5.0%), Suedisë (4,9%) dhe Greqisë (4,7%).
Muslimanët e Britanisë së Madhe përbëjnë 16.8% e të gjithë muslimanëve në Evropën perëndimore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: