Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Dita e hixhabit rozë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Dita e hixhabit rozë   Sun Oct 31, 2010 4:23 am

Dita e hixhabit rozë


Kjo ditë është mundësi që ta lajmërojmë njëra-tjetrën për kujdesin dhe rëndësinë e zbulimit të hershëm të kancerit të gjirit. Kjo dikujt mund t'ia shpëtoj jetën!

Të mërkurën, më 27 tetor, ishte dita botërore e hixhabit rozë, ditë kur muslimanet në gjithë botën, me veshjen e hixhabit ngjyrë rozë, në kokë ose rreth qafës, me angazhimi e tyre në aktivitete të ndryshme dhe iniciativa në mjedisin e tyre, i bashkohen luftës kundër kancerit të gjirit.

Ideja e cila qëndron prapa ditës së hixhabit rozë është që të rrisë ndërgjegjësimin për kancerin e gjirit dhe mbledhjes së fondeve për hulumtimin dhe luftimin e kësaj sëmundjeje. Muslimanet në mbarë botën marrin pjesë në këtë fushatë, duke veshur hixhab e shirita ngjyrë rozë.

Dita e hixhabit rozë filloi nga viti 2004 në SHBA, me kalimin e kohës filloi të përhapet në Afrikën e Jugut, Egjipt, Katar dhe vende të tjera. Filloi si nismë e një grupi muslimanesh të shkollës së mesme në qytetin Columbia, në shtetin Missouri, dhe sot dhjetëra mijëra muslimane nga e gjithë bota marrin pjesë në këtë fushatë.

www.islamgjakova.net


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
Dita e hixhabit rozë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: