Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zëri Islam


 
ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_lcap“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Voting_bar“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_rcap 
abdullahemin-besnikmumin (30)
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_lcap“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Voting_bar“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_rcap 
Mustaf (16)
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_lcap“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Voting_bar“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_rcap 
Armendi (15)
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_lcap“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Voting_bar“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_rcap 
arbnora (13)
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_lcap“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Voting_bar“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_rcap 
antimunafikun (9)
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_lcap“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Voting_bar“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_rcap 
albert (3)
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_lcap“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Voting_bar“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_rcap 
fatlume neziri (3)
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_lcap“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Voting_bar“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_rcap 
Ardita (1)
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_lcap“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Voting_bar“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_rcap 
Muhamedin.K (1)
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_lcap“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Voting_bar“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Vote_rcap 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Icon_minitimeWed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 30 më Mon Sep 20, 2021 3:12 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Labels=0
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 “The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
Kujtimi


Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 31
Location : Prizren

“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Empty
MesazhTitulli: “The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin   “The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:04 pm

“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin - Islam Gjakova.net

“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin 200-150_1293786478

Një studim i realizuar në Angli tregoi se gjatë dhjetë viteve të fundit 100 mijë persona kanë zgjedhur fenë Islame.

Sipas studimit të zhvilluar nga grupi “Faith Matters”(Çështjet e besimit) bëhet e ditur se këtë vit 5 200 anglezë u kthyen në myslimanë. Në studim të bën përshtypje fakti i qëndrimit në mes dy kulturave të personave të kthyer në myslimanë.

Sipas gazetës “The Times” krahas rritjes së numrit të personave që pranojnë Islamin në të njëjtën kohë lind dhe një problem tjetër: nga njëra anë personat e konvertuar në myslimanë refuzohen nga familjet dhe të afërmit, nga ana tjetër myslimanët nuk vlerësohen dhe nuk gëzojnë besimin e të tjerëve.


Myslimanët njerëz të përgjegjshëm

Në raportin me titull “Minorancë brenda minorancës” i publikuar pas studimit, theksohet se personat të cilët zgjedhin Islamin e ndryshojnë fenë e tyre nëpërmjet ndikimit të librave dhe informacionit të përftuar nga interneti. Në raportin ku nënvizohet fakti se myslimanët janë njerëz të përgjegjshëm thuhet se “personat e konvertuar në myslimanë përpiqen të mbështesin bashkimin e shoqërisë dhe japin kontributin e tyre në zgjidhjen e problemeve të ndryshme ndërkombëtare si në Afganistan, Pakistan, Lindje e Mesme”.

Dy të tretat e personave të konvertuar janë femra, të cilat ndryshojnë dhe mënyrën e veshjes pasi kthehen në myslimane. Megjithëse shumica prej tyre janë kundër përdorimit të perçes, ato mendojnë se duhen respektuar ato që e praktikojnë. Krahas kësaj në raport bëhet e ditur se martesat islame nuk kanë ndikuar në konvertimin e tyre në myslimane, por theksohet se edhe pasi kthehen në myslimanë këta persona nuk gëzojnë mbështetjen e plotë të shoqërisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zeri-islam.albanianforum.net
 
“The Times”: 100 mijë anglezë zgjedhin Islamin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pranoi Islamin Nga Bubrreci..
» si u konvertua prifti dhe pastori ne islam ?, edhe pse e urrenin islamin aq shum .

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: