Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zëri Islam


 
ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_lcapBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Voting_barBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_rcap 
abdullahemin-besnikmumin (30)
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_lcapBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Voting_barBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_rcap 
Mustaf (16)
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_lcapBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Voting_barBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_rcap 
Armendi (15)
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_lcapBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Voting_barBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_rcap 
arbnora (13)
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_lcapBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Voting_barBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_rcap 
antimunafikun (9)
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_lcapBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Voting_barBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_rcap 
albert (3)
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_lcapBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Voting_barBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_rcap 
fatlume neziri (3)
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_lcapBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Voting_barBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_rcap 
Ardita (1)
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_lcapBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Voting_barBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_rcap 
Muhamedin.K (1)
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_lcapBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Voting_barBritani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Vote_rcap 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Icon_minitimeWed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 30 më Mon Sep 20, 2021 3:12 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Labels=0
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
Kujtimi


Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 31
Location : Prizren

Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Empty
MesazhTitulli: Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion    Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:02 pm

Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion - Islam Gjakova.net

Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion 200-150_1293714570

Nga viti 2001, numri i popullsisë muslimane në Britaninë e Madhe është rritur prej 1.65 milion në 2.87 milion, thonë studiuesit

Çfarë do të thotë kjo për Britaninë liberale?

Në ‘Daily Telegraph’ qëndrojnë statistikat e jashtëzakonshme të cilat i ka publikuar ‘Pew Forum’ për religjionin dhe jetën publike, ku është llogaritur se në Britani ka 2.869.000 musliman, gjë që paraqet një rritje prej 74% krahasuar me shifrat e mëparshme të regjistrimit nga viti 2001, ku kjo shifër ishte 1.647.000. Nuk ka statistika demografike që janë të besueshme në kohën e kufijve të hapur, por zgjerimi i tillë është pa presedan.

Shifra prej 2.870.000 për herë të parë u botua në shtator nga Pew-i, duke shpallur raportin për rrjetet muslimane dhe lëvizjet e Evropës perëndimore. Materiali për Islamin i Britanisë së Madhe në vitin 2010 është fascinant, shifrat prej 2.869.000 është e barabartë me 4,6% të popullsisë, që do të thotë se Britania e Madhe është e tretë për nga shumica e komunitetit muslimane në kontinent, menjëherë pas Gjermanisë (4.119.000) dhe Francës (3.574.000).

Sipas përqindjeve, Britani e Madhe është në vendin e nëntë pas Belgjikës (6.0%), Francës, Austrisë dhe Zvicrës (5,7%), Holandës (5.5%), Gjermanisë (5.0%), Suedisë (4,9%) dhe Greqisë (4,7%).
Muslimanët e Britanisë së Madhe përbëjnë 16.8% e të gjithë muslimanëve në Evropën perëndimore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zeri-islam.albanianforum.net
 
Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ky është Muhammedi (savs)!
» Britani: Shkolla e parë për therjen e mishit hallall
» Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë"
» Mbajtja e hajmalive eshte shirk.!
» denimi i allahut ndaj mos mirnjohesve eshte i llojlloshem

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: