Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zëri Islam


 
ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_lcapBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Voting_barBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_rcap 
abdullahemin-besnikmumin (30)
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_lcapBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Voting_barBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_rcap 
Mustaf (16)
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_lcapBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Voting_barBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_rcap 
Armendi (15)
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_lcapBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Voting_barBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_rcap 
arbnora (13)
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_lcapBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Voting_barBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_rcap 
antimunafikun (9)
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_lcapBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Voting_barBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_rcap 
albert (3)
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_lcapBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Voting_barBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_rcap 
fatlume neziri (3)
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_lcapBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Voting_barBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_rcap 
Ardita (1)
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_lcapBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Voting_barBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_rcap 
Muhamedin.K (1)
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_lcapBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Voting_barBritani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Vote_rcap 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Icon_minitimeWed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 30 më Mon Sep 20, 2021 3:12 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Labels=0
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
Kujtimi


Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 31
Location : Prizren

Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Empty
MesazhTitulli: Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë"    Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 10:59 pm

Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" - Islam Gjakova.net

Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë" 200-150_1293712603

Sipas të gjitha gjasave shkolla krishtere në Blackurn do të merret nga xhamia, pasi bëhet e ditur se 95 për qind e nxënësve janë musliman

Ky rasti konsiderohet si i parë i këtij lloji në Britaninë e Madhe.

Zyrtarët e Kishës thonë se për ta nuk është "e përshtatshme" ta udhëheqin Shkollën fillore ‘Sacred Heart RC’, e cila ka vetëm gjashtë nxënës të krishterë. Dhjetë vite më parë, më shumë se 90 për qind e nxënësve ishin krishterë, por tani shumica e tyre kanë origjinë aziatike, anglishtja nuk është gjuha e tyre amtare, dhe pasojnë besimin Islamin. Një kthesë e çuditshme, por shumë kurajuese.

Kjo shkollë në Blackurn, Lancs, mund të dorëzohet në përkujdesin e xhamisë së afërt, xhamisë Mesxhid Tevhidul.

Harry Davenport nga Këshilli Darwen, Blackburni, tha se vendimi që shkolla t’i lihet xhamisë erdhi nga Dioqeza e Salfordit. Drejtori i edukimit të Dioqezës, Geraldine Bradbury, tha: "Asnjëherë më parë nuk kemi përjetuar një ndryshim të tillë. Nuk do t’i shërbejmë komunitetit lokal duke insistuar se ne kujdesemi për shkollën. Gjërat janë të tilla, ne kemi personel edukues krishterë dhe 10 për qind e mësimeve i përkushtohen religjionit."

Xhamia është duke udhëhequr medresenë e vajzave. Për të gjitha këto, Drejtori Hamid Patel tha: "Duke pasur parasysh se gati të gjithë nxënësit janë musliman, ka kuptim.”

Edhe disa organizata tjera janë përfshirë në garë për marrjen e shkollës, duke përfshirë edhe Dioqezën e kishës angleze, por Xhamia Tevhidul është favorite. Në raportin e këshillit lokal thuhet se çdo përpjekje për ta kthyer shkollën "Zemra e Krishtit", në një shkollë jo-fetare do të mohohet për shkak të marrëveshjes ekzistuese me qeverinë, për "shkollat fetare dhe publike."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zeri-islam.albanianforum.net
 
Britani: shkolla krishtere kthehet në shkollë të "xhamisë"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Britani: Shkolla e parë për therjen e mishit hallall
» BILBILI I XHAMISE
» Britani: Popullsia muslimane është vlerësuar në 2.87 milion
» Utrecht: Shkolla bën matjen e hixhabit
» Mekë: Faza e parë e zgjerimit të Xhamisë së Madhe në përfundim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: