Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zëri Islam


 
ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_lcapRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Voting_barRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_rcap 
abdullahemin-besnikmumin (30)
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_lcapRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Voting_barRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_rcap 
Mustaf (16)
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_lcapRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Voting_barRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_rcap 
Armendi (15)
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_lcapRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Voting_barRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_rcap 
arbnora (13)
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_lcapRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Voting_barRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_rcap 
antimunafikun (9)
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_lcapRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Voting_barRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_rcap 
albert (3)
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_lcapRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Voting_barRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_rcap 
fatlume neziri (3)
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_lcapRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Voting_barRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_rcap 
Ardita (1)
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_lcapRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Voting_barRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_rcap 
Muhamedin.K (1)
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_lcapRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Voting_barRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Vote_rcap 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Icon_minitimeSat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Icon_minitimeWed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 30 më Mon Sep 20, 2021 3:12 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Labels=0
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
Kujtimi


Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 31
Location : Prizren

Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Empty
MesazhTitulli: Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit   Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit Icon_minitimeFri Dec 31, 2010 10:56 pmRoli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit 200-150_1293710075

Gjatë hapjes së garave të 32-ta të lexuesve të Kur'anit në Meke, ministri për çështjet islame dhe vakëfeve, Salah El-Sheikh, theksoi rolin e Kur'anit në unifikimin e Umetit Islam dhe bëri thirrje për përpjekje më të mëdha që mesazhi Kur'anor të përhapet në të gjithë botën

"Detyra e muslimanëve është ta mësojnë Kur'anin, dhe të ndjekin mësimet e tij në të gjitha fushat e jetës", tha ministri dhe vuri në dukje mbështetjen e qeverisë për organizimin e garave kombëtare dhe ndërkombëtare të Kur'anit.

El Sheikh tha se Kur'ani luan një rol të rëndësishëm në jetën e muslimanëve në mbarë botën. "Kontributi i Kur'anit është shumë i madh në zhvillimin e qytetërimit islam", tha ai.
Sekretar i përgjithshëm i garave, Mansur el Sumaih, tha se garat për herë të parë mbahen brenda Xhamisë së Madhe, duke inkurajuar rininë muslimane për ta mësuar Kur'anin.
Ai falënderoi Kryesinë e dy xhamive të shenjta për organizimin e këtyre garave. "Ne, gjithashtu kemi organizuar edhe kursin e parë të trajnimit për gjyqtarë para fillimit të garave, ekspertët nga 16 vende morën pjesë në këtë kurs", tha ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://zeri-islam.albanianforum.net
 
Roli i Kur'anit ne unifikimin e ummetit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: