Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Nënë, më keni borxh 14.75

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Nënë, më keni borxh 14.75    Sat Oct 23, 2010 2:23 am

Nënë, më keni borxh 14.75

Nëna po përgatiste darkën në kuzhinë, kur papritmas erdhi djali i saj me një letër në dorë. Djali në këtë letër kishte shkruar kështu:

Për prerjen e barit: 5.00 $
Për pastrimin e dhomës në këtë javë: 1.00 $
Për shkuarjen në dyqan për ty: 0.50 $
Kujdesja për vëllaun tim të vogël derisa ishit jashtë shtëpisë 0.25 $
Hudhja e mbeturinave: 1.00 $
Marrja e informacioneve: 5.00 $
Mbledhja dhe pastrimi i oborrit me grabujë: 2.00 $
Gjithësej: 14.75 $

Hmm…
Nëna e tij e dëgjonte djalin e saj me vëmendje. Me shumë vëmendje besa!!
Në atë çast, djali e pa nënën e tij duke menduar!? Pastaj, ajo (nëna) mori një laps, e ktheu fletën në anën e kundërt dhe shkroi:

Për nëntë muaj unë të mbajta ty derisa rriteshe brenda meje: Asnjë dollar!!!
Për të gjitha netët që qëndrova me ty, të mjekova dhe u luta për ty. Asnjë dollar!!!
Për të gjitha mundimet dhe lotët që ke shkaktuar gjatë viteve. Asnjë dollar!!!
Për të gjitha netët që ishin plot frikë dhe brengat për të cilat e dija se do të kalonin. Asnjë dollar!
Për lodrat, ushqimin, rrobat e madje edhe fshirja e hundës tënde: Asnjë dollar!!!

Biri im! Kur t’i mbledhësh, çmimi i dashurisë sime është: Asnjë dollar!!!
Me të përfunduar leximin, në sytë e djalit shpërtheu një vullkan lotësh dhe iu drejtua nënës së tij:
“Nënë, unë të dua ty”.Përktheu: Safet Pllana


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
Nënë, më keni borxh 14.75
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Tema islame :: Te ndryshme-
Kërce tek: