Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Turqi: Gjykata paralajmëron për heqjen e ndalimit të shamisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Turqi: Gjykata paralajmëron për heqjen e ndalimit të shamisë   Sat Oct 23, 2010 2:17 am

Turqi: Gjykata paralajmëron për heqjen e ndalimit të shamisëZyra e Gjykatës së Lartë të Apelit turk ka paralajmëruar qeverinë kundër heqjes së ndalimit të shamisë, duke thënë se me këtë kërcënohet rendi sekular i vendit, njoftoi të mërkurën televizioni NTV.

Në deklaratën e shkruar thuhet se vendimi i mëparshëm i Gjykatës Kushtetuese në mënyrë të qartë shpreh se mbajtja e shamisë fetare në vende publike nuk është e lejuar, dhe se ky veprim bie në kundërshtim me kushtetutën e Turqisë, njoftoi CNNTürk.

"Vendimet dhe zgjidhjet nga autoritetet politike duhet të jenë në përputhje me gjykatën dhe ligjin ndërkombëtar", thuhet më tej, duke tërhequr vëmendjen në vendimin e Bordit të Arsimit të Lartë (YÖK), për t'ju lejuar grave mbajtjen e shamisë islamike në universitete.

Parimi "liritë fetare dhe ndërgjegjja në universitete" nuk ofron mbrojtje për shaminë fetare në universitete, në përputhje me Deklaratën e Gjykatës së Lartë të Apelit.

"Komentet e politikanëve kanë për qëllim mbështetjen e qytetarëve", thuhet më tej në deklaratë, duke shtuar se nuk ka vend për argumente politike aty ku ligji në mënyrë të qartë përcakton kufijtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
Turqi: Gjykata paralajmëron për heqjen e ndalimit të shamisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: