Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Turqi: Profesorët i fotografojnë studentet me shami

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Turqi: Profesorët i fotografojnë studentet me shami   Sat Oct 23, 2010 2:05 am

Turqi: Profesorët i fotografojnë studentet me shamiAkademikët nga disa universitete turke fotografojnë studentët që bartin shaminë pas direktivës nga YOK-u (Këshillit për arsimit të lartë të Turqisë), në mënyrë që t'i shënojnë studentet e mbuluara në klasa, gjë që ka shqetësuar studentët si dhe të interesuarit tjerë për këtë problem

"Vetëm për mua, tanimë ekzistojnë 15 raporte zyrtare", tha studentja nëntëmbëdhjetë vjeçare biologjisë në Universitetin e Stambollit, e cili preferon të mbetet anonime. Studentja, gjithashtu, tha profesorët i fotografojnë pa leje në klasë, në mesin e 180 të pranishmëve.
"Nuk di se si të reagoj . Disa nga profesorët japin deklarata zyrtare, e disa jo. Ata duhet të japin arsye", tha një tjetër student në Universitetin Cerrahpaşa, Fakultet i mjekësisë.
Ayşenur Bülbül, studente e vitit të parë në Universitetin Marmara, tha se vijon studimin me shami, por është e shqetësuar për notat e saj, sepse ende pret raportet e profesorëve.

Autoritetet universitare dhe akademikët kanë pohuar se janë duke fotografuar në bazë të letrave qarkore nga YOK-u, ku profesorëve u është urdhëruar të ndalojnë dëbimin e studenteve për shkak të bartjes së shamisë për t'u bërë vetëm një raport zyrtar rreth tyre.
"Në letrën e YOK-ut qëndron që materiali vizual mund të shtohet në raportet zyrtare," tha akademiku nga Universiteti i Stambollit.
"Por praktika e fotografimit, gjithashtu ka shqetësuar edhe ekspertët ligjorë. Fotografimi i studenteve që bartin shaminë përmes telefonave celular, pa pëlqimin paraprak dhe miratimit të studenteve është kundër etikës dhe rregullave", tha doc dr Yücel Sayman.

Nënpresident i Unionit të fakultetit, prof dr. Esen Aslandoğan, kritikoi krijimin e raporteve zyrtare, duke thënë se ata nuk janë policë.www.islamgjakova.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
Turqi: Profesorët i fotografojnë studentet me shami
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: