Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Vlera e gruas

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arbnora
Anetare i ri
Anetare i ri


Numri i postimeve : 13
Pikët : 76
Allahu të shpërbleftë : 5
Join date : 04/09/2010
Age : 23
Location : kosov

MesazhTitulli: Vlera e gruas   Wed Oct 06, 2010 9:17 am

Vera e gruas

Një dite ishte pyetur një profesor i matematikës për vlerën e gruas ?! (Vlen edhe per mashkuj).
Një dite ishte pyetur një profesor i matematikës për vlerën e gruas ?! (Vlen edhe per mashkuj).Dhe Ai u përgjigj:Nëse gruaja... është pronare e moralit atëherë ajo vlerësohet me = 1

Nëse ajo posedon bukuri atëherë i shtohet vlera e saj me një zero = 10

Nëse ajo është e pasur atëherë i shtohet vlerës së saj edhe një zero = 100

Nëse ajo posedon autoritet familjar atëherë vlerës së saj i shtohet edhe një zero = 1000

Dhe nëse ia largojmë numrin një [1] (moralin) atëherë vlera e saj do të mbetet [ 000 ] , dhe kështu ajo mbetet e pavlerë.Morali dhe sjellja e mirë është vlera e femerës, stolia më e bukur e saj, nëse ajo atë nuk e posedon, stolitë tjera nuk i bëjnë dobi.Ka thënë i dërguari i Allahut Muhamedi [a.s. paqja e Allahut qoftë mbi të] : " Nuk ka ndonjë gjë më të rënd [ që peshon ] në peshore [ ditën e gjykimit ] se sa morali i mirë " [ Transmeton Imam Ahmedi v.6 fq. 461 nr. 27557 ] Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Re: Vlera e gruas   Wed Oct 06, 2010 10:16 am

Shume interesant dhe menyre e menncur e vleresimit te gruas,

Allahu te shperblefte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
arbnora
Anetare i ri
Anetare i ri


Numri i postimeve : 13
Pikët : 76
Allahu të shpërbleftë : 5
Join date : 04/09/2010
Age : 23
Location : kosov

MesazhTitulli: Re: Vlera e gruas   Mon Oct 18, 2010 6:09 am

FALEMINDERIT VLLA I DASHUR Smile
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
fatlume neziri
Anetare i ri
Anetare i ri


Numri i postimeve : 3
Pikët : 5
Allahu të shpërbleftë : 0
Join date : 20/10/2010

MesazhTitulli: Re: Vlera e gruas   Wed Oct 20, 2010 12:31 pm

ALLAHU ju shperbleft ata qe e kan bere ket faqe te shkurter por me domethanje....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
antimunafikun
Anetare i ri
Anetare i ri


Numri i postimeve : 9
Pikët : 15
Allahu të shpërbleftë : 3
Join date : 20/10/2010
Age : 107
Location : Shkup-Skopje-Uskub

MesazhTitulli: Re: Vlera e gruas   Wed Oct 20, 2010 1:07 pmUploaded with ImageShack.us
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Re: Vlera e gruas   Wed Oct 20, 2010 1:14 pm

Selam Alejkum vella, ju kerkoj qe fotot ti postoni te nenforumi i tyreHidhu nje sy rregullave

http://zeri-islam.albanianforum.net/forumi-zeri-islam-f2/rregullat-e-forumit-t1.htm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vlera e gruas   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vlera e gruas
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Tema islame :: Femra ne islam-
Kërce tek: