Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 BILBILI I XHAMISE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
abdullahemin-besnikmumin
Anetare i ri
Anetare i ri


Numri i postimeve : 30
Pikët : 89
Allahu të shpërbleftë : 10
Join date : 06/10/2010
Location : kamenice

MesazhTitulli: BILBILI I XHAMISE   Wed Nov 10, 2010 3:40 pm


Bilbili i xhamise

o bilbil i xhamise qe po i therret njerzise
femijerise , rinise e pleqerise ,allahu te shpetofte ne diten e llogarise


therret ne meshiren e krijuesit te gjithesise
qe i ka te gjithat qelsat e fshehtesise


zeri yt i bukur zen vend ne qdo shtepi
kur ndegjoj ate thirrje, rrenqethja e trupit me kaplon permbi


pa pertes ne mengjes shpirtin zgjuar dhe trupin ne xhami
eja ne namaz , eja ne shpetim ,ate kryesoren deshmove ti


fjale te shtrenjta , fjale te qmuar
qe therrasin ne shtepi te allahut t'jem bashkuar


fjale qe nuk shihen , fjale qe nuk preken
por te allahu me xhennet inshallah shperblehen


ai qe ben shaka me ty , ai ne realitet nuk ka sy
ai qe me zerin tend perqesh , ne realitet ai person nuk ka veshe


kur te do dikush , ne thirrje te ezanit
ai i ka shtu inshallah vetes , t'mira n'vend mizanit


ata qe jan bilbila te gjamise , apo te ngjashmit
ne diten e gjykimit , do t'jen inshallah me t'pashmite kush eshte me i mire se ai , qe therret ne islam
dhe thote '' une jam muslimane '' me nijet, zemer , vepra tamaneallahu na befte te therrasim ne rruge te drejte
qe inshallah shpetim ne ahiret me gjetkur bej mekate , deshperohem dhe gezohem
qaj nga frika e allahut , kam gezim me bejne te pendohem


kur therret ezani ,m'kujtohen mekatet
m'kaplon frika , e zemra m'kallet e mendoj per varreto ju njerez pergjigjuni ezanit, e mos shkoni hapave t'shejtanit
sepse do te jeni peng i veprave tuaja , tjeter kujt asnjanit.

Poezi:besnik zuzaku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
BILBILI I XHAMISE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Kushtet e Islamit :: Namazi-
Kërce tek: