Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Pranoi Islamin Nga Bubrreci..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: Pranoi Islamin Nga Bubrreci..   Wed Oct 06, 2010 3:05 am

Dijetari Australian e pranon Islamin.

Deri atëherë kur ariitën mbi luginën e buburrecave, një buburrëc tha: "O ju buburreca, hyni në vendet tuaja që të mos u coptojë Sulejmani dhe ushtria e tij duke mos ju vërejtur".(18.27)


A e dini pse eshte Permend Fjala "Jehtimenekum"- ne shqip e kan perkthyer me coptim- ???


Do tiu them juve .....


Para disa viteve u mbledhen nje grup dijetarësh prej dijetarve Kafira per te gjetur ndonje gabim librit te Allahut Subhanehu ue teala Kur'anit qe te argumentohen me ate se feja islame eshte fe jo e vertet deri sa arriten dhe filluan te rrotullojn Kur'anit famëlart dhe ti mesojn citatet e tij deri sa arriten ne citatin e Kaptines el-Nemel tek Fjala " coptojë" ... dhe ketu i kaploi gezimi per ket qe gjeten _ sipas mendjes tyre_ cka e nencmon islamin dhe than se fjala "Coptojë" eshte pre thyerje dhe prishje si mundet qe bubrreci te thehet ?! ngase ai seshte qe pranon thyerjen apo dicka te till!!! dmth fjala "coptojë" nuk eshte ne vendin e duhur, keshtu than "Sa e madhe është ajo fjalë që del nga gojët e tyre, e ata nuk thonë tjetër vetëm se gënjeshtër." dhe filluan te shperndajn rezultatin e arritur qe e vlersuan shum te madh, dhe nuk gjeten asnje kundershtim nga gjuhet e muslimanëve dhe pas disa viteve nga arritja e tyre, doli nje dijetar Australian i cili i beri disa kerkime te medheja per ket krijes te vogël e te dobët "bubrrecin" që të gjeje ate qe nuk i shkonte ne mendje asnje njeriut ne siperfaqen e tokës e gjeti se Bubrreci permban nje shum te madhe te qelqit dhe per ket edhe erdhi ne Kur'an fjala e duhur ne vendin e duhur dhe ne kete rast e PRANOI ISLAMIN dhe u deklarua si musliman ky Dijetar Australiajan. Subhanellah, Allahu eshte i madh, fuqiplot dhe Gjykuesi "A nuk e di Ai që ka krijuar, kur dihet se Ai dëpërton në thellësi të sekreteve, i njeh hollësitë."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
Pranoi Islamin Nga Bubrreci..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Zeri Islam :: Tregime Islame-
Kërce tek: