Zëri Islam
Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ju deshirojme caste te mira ne forumin 'Zeri Islam', duke deshiruar qe te perfitoni nga ky forum.
Ne qofte se nuk jeni te regjistruar ne forum, atehehere klikoni ne butonin Regjistrohu dhe kjo nuk do te ju marre kohe me shume se 30 sec, ne qofte se jeni i regjistruar, atehere mund te hyni ne forum, duke klikuar ne butonin Identifikohu.
Zëri Islam


 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Es selamu alejkum vellezer dhe motra. Forumi "Zeri Islam" me permbajtje fetare, sapo eshte hapur dhe ka nevoje per anetare. Ndihmoni te perhapet fjala e All-llahut.
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Kujtimi (163)
 
abdullahemin-besnikmumin (30)
 
Mustaf (16)
 
Armendi (15)
 
arbnora (13)
 
antimunafikun (9)
 
albert (3)
 
fatlume neziri (3)
 
Ardita (1)
 
Muhamedin.K (1)
 
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Zekati
Sat Sep 17, 2011 4:01 am nga Armendi

» enis rama , nevoja jone per ALLAHUN
Sat Sep 17, 2011 3:53 am nga Armendi

» Ramazani
Sat Sep 17, 2011 3:46 am nga Armendi

» Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin,e një pyetje nga muslimani!
Mon Jun 20, 2011 10:54 am nga Kujtimi

» libri riajdu salihi vellimi i pare ne shitje
Mon Jun 20, 2011 10:53 am nga Kujtimi

» rruga me eshkurter per ne xhennet - enis rama
Thu Jun 09, 2011 2:37 pm nga abdullahemin-besnikmumin

» Teoria e re: Ne fakt njeriu nuk e mka prejardhjen prej majmunit
Wed Jan 05, 2011 1:43 am nga Kujtimi

» Hadithi i dites
Fri Dec 31, 2010 11:22 pm nga Kujtimi

» Të diplomuarit e parë të akademisë pedagogjike islame në Gjermani
Fri Dec 31, 2010 11:18 pm nga Kujtimi

Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 10 më Thu Aug 18, 2016 6:38 pm
Statistikat
Forumi ka 55 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri marisoltompson

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 210 artikuj v 152 temat
Ora
Affiliates
free forum
Vizitat nderkombetare
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 'Nikabofobia franceze'

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kujtimi
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 163
Pikët : 523
Allahu të shpërbleftë : 4
Join date : 31/08/2010
Age : 28
Location : Prizren

MesazhTitulli: 'Nikabofobia franceze'    Tue Oct 26, 2010 2:41 am

'Nikabofobia franceze'Në një aksident, ku policia u detyrua të ndaloj përleshjen që shpërtheu në dyqanin e mobiljeve, një mësuese e moshuar ia gris nikabin një muslimaneje.

Ruby Jeanne (63), u paraqit para Gjykatës korrektuese të Parisit për t'u mbrojtur për sulmin mbi Shaika el-Suwaidi (26), me origjinë nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Mësuesja e moshuar e sulmoi gruan e mbuluar në dyqanin e mobiljeve, ia grisi nikabin dhe i tha të "ik nga ka ardhur". Muslimanja njëzetvjeçare tha se mësuesja e pensionuar e sulmoi me fjalë ofenduese.

"Për mua, bartja e nikabit është akt agresiv, në vendin tim nuk ka nikab", tha francezja nikabofobe.

Ruby, e cila akuzohet për dhunë të rëndë, tha se e kishte "humbur kontrollin 'kur e pa se si El-Suwaidi bënte zgjedhjen e mobiljeve në dyqan. Mësuesja, e cila më parë kishte punuar në Marok dhe Arabinë Saudite tha se më parë i kishte thënë ta heq nikabin, por pasi ajo refuzoi, filloi ta godet dhe ia grisi atë, duke i thënë: "Tani mund ta shoh fytyrën tënde"

"Unë iu afrova asaj, dhe ia grisa nikabin", e më pas filluam ta goditnim njëra tjetrën. Isha shumë e nervozuar", tha gruaja e akuzuar në deklaratën e policisë.

Zonja El-Suwaidi pësoi lëndime trupore. Ishte aq e shqetësuar sa që menjëherë u largua nga Franca duke u kthyer në Emirate, dhe nuk pritet të marrë pjesë në procedurat gjyqësore.

Incidenti ndodhi në Trignac, në afërsi të Nantes, vend që është duke u përgatitur për futjen e ndalimit të nikabit.


www.islamgjakova.net
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://zeri-islam.albanianforum.net
 
'Nikabofobia franceze'
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Zëri Islam :: Fillimi :: Lajme islame-
Kërce tek: